۰۹ خرداد ۱۳۹۴
امروز با کتاب فرهنگ قرآن
کلید واژه: اهل کتاب مرز آزادی در اسلام تا کجاست؟

وَلَا تُجَادِلُوا أَهْلَ الْكِتَابِ إِلَّا بِالَّتِي هِيَ أَحْسَنُ إِلَّا الَّذِينَ ظَلَمُوا مِنْهُمْ وَقُولُوا آمَنَّا بِالَّذِي أُنزِلَ إِلَيْنَا وَأُنزِلَ إِلَيْكُمْ وَإِلَهُنَا وَإِلَهُكُمْ وَاحِدٌ ﴿۴۶ عنکبوت﴾

وبا اهل كتاب جزبه [شيوه] كه بهتر است مجادله مكنيد مگر[با] ستم کارانشان و بگوييد به آنچه بر ما و شما نازل شده ايمان آورديم و خداى ما و شما يكى است (ج5 فرهنگ قرآن ، ص342)

مرکز اسناد و مدارک آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

Documentation Center Of Ayatollah Hashemi Rafsanjani

روش ارسال
point of view
 • مثلت حجتیه، احمدی نژاد و صداوسیما

  مثلت حجتیه، احمدی نژاد و صداوسیما * حجت الاسلام عبدالرحیم اباذری

  جالب است همین آقا پيشگویي مي‌کند که : امام زمان بعد از رهبری، نايب خود را از ميان غير روحانيون انتخاب خواهد کرد وآن فرد منتخب نيز خود وي خواهد بود! يعني تمام تلاش او اين است که القا کند که من با امام زمان ارتباط دارم و نماينده آن حضرت منم!

 • اگر هنوز جلیلی جای ظریف بود؟

  اگر هنوز جلیلی جای ظریف بود؟ * محمّد مهاجری

  در تیم قبلی مذاکره کننده هسته ای،اتفاقاتی می افتاد که نقلش برای تاریخ خوب است.خنده دار بود که در آن مذاکرات از قطعنامه های مکررعلیه ایران، یک کلمه هم حرف نمی زدند. صداوسیما هم موظف بود نگذارد کسی از متن آن قطعنامه ها با خبر شود تا کسی را دلواپس نکند!

 • ناگفته هایی از امام و منتقدانش در قم

  ناگفته هایی از امام و منتقدانش در قم * دکتر محسن بهشتی سرشت

  یکی دو نفر از جامعه مدرسین قم می گفتند ما در اسلام خمس داریم، دیگر حق ندارید از مردم مالیات بگیرید!. نخست وزیر وقت به امام مراجعه می کند و امام می فرماید من تعجب می کنم از این آقایان، خمس را اگر همه بدهند، خرج حوزه ها هم نمی شود چه برسد به مخارج کشور

مرورگر اخبار
 • شنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۴
up down