در خاطرات امروز هاشمی بخوانید:

۱۶ تیر ۱۳۹۴
امروز با کتاب فرهنگ قرآن
کلید واژه: روزه داری آیا روزه فقط مختص مسلمانان است؟

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ كُتِبَ عَلَيْكُمُ الصِّيَامُ كَمَا كُتِبَ عَلَى الَّذِينَ مِن قَبْلِكُمْ لَعَلَّكُمْ تَتَّقُونَ ﴿۱۸۳ بقره ﴾

ای اهل ایمان برشما هم روزه داشتن فرض گردید چنانکه امم گذشته را نیز فرض شده بود و این دستور برای آن است که شما پرهیزکار شوید ( ج 15 فرهنگ قرآن ، ص 133)

مرکز اسناد و مدارک آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

Documentation Center Of Ayatollah Hashemi Rafsanjani

روش ارسال
point of view
 • نفرين علي(ع) بالاتر است یا دعاي ما؟

  نفرين علي(ع) بالاتر است یا دعاي ما؟ * آیت الله جوادی آملی

  این بيان نوراني حضرت امير(سلام الله عليه) است كه فرمود: كشوري كه آب و خاك دارد ولی فقير باشد خدا از رحمت دورش بدارد. اين نفرين علي(ع) است، نفرين علي(ع) به مراتب بالاتر از دعاي ماست؛ حالا شما بيا قرآن به سر بكن در برابر نفرين علي(ع)، نمي‌شود!

 • با "مرض هاری" دولت قبل چه باید کرد؟

  با "مرض هاری" دولت قبل چه باید کرد؟ * سیّد فاضل موسوی

  اگر مشاهده می شود شخصیتی چون رئیس مجمع تشخیص مصلحت  نظام اینگونه از عمق فاجعه ای که در کشور اتفاق افتاده می گوید و نتیجه عملکرد دولت نهم و دهم را به بیماری فوق العاده حاد، مسری و کشنده تشبیه می کند باید به دنبال چاره ای برای درمان آن بود ....

 • چرا از تمدنی که امام می خواست، منحرف شدیم؟

  چرا از تمدنی که امام می خواست، منحرف شدیم؟ * مهندس محمّد هاشمی

  اینکه این روزها بحث از انحراف از تمدنی که امام میخواستند ایجاد کنند، مطرح می شود اشاره به همین قبیل مسائل است. تمدنی که امام میخواستند ایجاد کنند مبتنی بر وحدت جامعه اسلامی بود نه این وضعی که امروز در کشورهای اسلامی شاهد برادر کشی ها هستیم!

مرورگر اخبار
 • سه شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۴
up down