۰۶ مرداد ۱۳۹۴
امروز با کتاب فرهنگ قرآن
کلید واژه: شرح صدر حکمت تحمل سختی ها در رهبران دینی

أَلَمْ نَشْرَحْ لَكَ صَدْرَكَ وَوَضَعْنَا عَنكَ وِزْرَكَ الَّذِي أَنقَضَ ظَهْرَكَ وَرَفَعْنَا لَكَ ذِكْرَكَ فَإِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْرًا إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْرًا﴿1-6 الشرح﴾

[اى پيامبر] آيا به نفعت شرح صدرت نداديم؟ و بار سنگينت را فرو نهاديم آن بارى كه براى تو كمرشكن بود پس [بدانكه] قطعاً [باهر]سختى آسانى هست (ج16فرهنگ قرآن ، ص642)

مرکز اسناد و مدارک آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

Documentation Center Of Ayatollah Hashemi Rafsanjani

روش ارسال
point of view
 • احمدی نژاد مخ خیلی ها را تکان داد

  احمدی نژاد مخ خیلی ها را تکان داد * حجت الاسلام رسول جعفریان

  فکر مذهبی که خراب شده، به مراجع توهین شده. به رهبری بی حرمتی شده، افکار خرافی جای افکار مترقی مطهری و طالقانی و بهشتی را گرفته. سلامت مالی که چه عرض کنم، آنچه این روزها رخ می دهد همه هویداست اصلا در یک جمله عرض کنم، احمدی نژاد مخ خیلی ها را تکان داد!

 • شعار انقلاب، اتحّاد با روسها نبود!

  شعار انقلاب، اتحّاد با روسها نبود! * ابراهیم اصغرزاده

  با توافق هسته ای دوره‌ای که روس‌ها با کارت ما بازی می‌کردند تمام شد، یکی از مهم‌ترین اشتباهات دستگاه دیپلماسی احمدی‌نژاد سیاست نگاه به «شرق» بود که مقابل اصل اساسی انقلاب یعنی سیاست نه شرقی، نه غربی قرار داشت!

 • چرا صداوسیما شکست می خورد؟

  چرا صداوسیما شکست می خورد؟ * سعید لیلاز

  موضع‌گیری‌های صداوسیما برای ملت ایران عامل تصمیم نیست. چون اگر به نظر آنها بود، پس چرا توافق هسته‌ای امضا و به تصویب رسید؟ وزنی که مردم برای صداوسیما قایل هستند، یک‌صدم وزنی که فعالان سیاسی به آن می‌دهند هم نیست!

مرورگر اخبار
 • سه شنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۴
up down